Telefon: +420 731 379 482

Email: info@pantoflicek.net

Ekolandia

 


 

Nová kuchyně zdravého stravování!

Naše moto: chutněji, zdravěji, levněji...

(NE)Tradiční suroviny

Naším cílem je, aby pokrmy byly nejen zdravé, ale také výborně chutnaly. Vaříme z čerstvých surovin, bez umělých dochucovadel a přemíry soli. Velmi rádi používáme jakoukoli zeleninu a na dochucení a ovonění jídel bylinky. Kromě tradičních surovin zařazujeme do jídelníčku i (ne)tradiční suroviny jako bulgur, pohanku, jáhly tak, aby strava byla pestrá.

Jídlo je pro nás inspirací, měníme zaběhnutá pravidla, boříme mýty o tom, že zdravé jídlo nemůže být chutné jídlo. Udělejte něco pro své zdraví a pochutnejte si!

Zdravě se stravovat je důležité v každém věku! V dětství je to však zásadní. Je nutné klást důraz, aby tělo mělo dostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků.

V dětství se formuje a utváří imunitní systém, který je klíčový v boji s nemocemi a alergiemi po celý život.  70% imunitního systému se nalézá ve střevech. Jejich stav a střevní mikroflóra mají zásadní vliv na obranyschopnost organismu.

V roce 2010 jsme začali vařit pro vlastní školky, protože se nám v regionu nepodařilo najít kuchyni, která by vařila zdravě ale současně chutně. Díky získaným zkušenostem máme v zásobě velký počet zajímavých receptů, které se v naši kuchyni připravují zejména ze surovin od místních farmářů a pěstitelů.

Jídelníčky připravujeme ve spolupráci s Martinou Kučerovou, DiS., nutriční terapeutkou, která sleduje složení jídelníčků tak, aby odpovídal potřebám růstu a vývoji dětí Chceme, aby jídlo bylo vyvážené a zastoupení jednotlivých skupin potravin bylo optimální. Naše jídelníčky odpovídají normám Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro složení pokrmů a zastoupení jednotlivých skupin potravin odpovídalo spotřebnímu koši. Jídlo je zdravé ale současně chutné. 

  • Denně připravujeme pro školy a školky 3 druhy jídel (jedno jídlo je tradiční, druhé více alternativní). 
  • Připravujeme dopolední a odpolední svačiny.
  • Dopolední svačiny spolu s obědem varianty 1 a odpolední svačinou jsou sestavovány tak, aby splňovaly výživové normy dané vyhláškou MŠMT.
  • Vaříme i o prázdninách.

 

Důležité odkazy

Rychlé kontakty

Telefon:+420 731 379 482
Email: info@pantoflicek.net
Web: www.pantoflicek.net

Adresa školky
Beranových 65
Praha Letňany
199 00

Z naší galerie

První sáňkování - Leden 2016

Naši partneři